Home



Přehled ryb

1.
Acanthophthalmus kuhlii
Sekavec příčnopásý

2.
Aequidens rivulatus
Akara potoční

3.
Ancistrus dolichopterus
Krunýřovec modrý

4.
Anostomus ternetzi
Hlavostojka Ternetzova

5.
Aphyocharax anisitsi
Tetra červenoploutvá

6.
Aphyosemion australe
Halančík pestrý

7.
Aphyosemion bitaeniatum
Halančík dvoupruhý

8.
Aphyosemion christy
Halančík červený

9.
Aphyosemion cognatum
Halančík červenavý

10.
Aphyosemion elberti
Halančík tečkovaný

11.
Aphyosemion exiguum
Halančík skvostný

12.
Acanthophthalmus gardneri
Halančík Gardnerův

13.
Aphyosemion sjoestedti
Halnčík modrý

14.
Aphyosemion striatum
Halančík oranžový

15.
Apistogramma agassizi
Cichlidka Agassizova

16.
Apistogramma borelli
Cichlidka Borelliho

17.
Apistogramma cacatoides
Cichlidka kakadu

18.
Apistogramma ramirezi
Cichlidka Ramirezova

19.
Aplocheilus lineatus
Štikovec páskovaný

20.
Arius seemani
Křížovec Seemanův

21.
Astronotus ocellatus
Vrubozubec paví

22.
Astyanax fasciatus jordani
Tetra jeskyní (slepá)

23.
Aulonocara hansbaenschi
Akara císařská

24.
Balalntiocheilus melanopterus
Parmička žraločí

25.
Barbus conchonius
Parmička nádhená

26.
Barbus everetti
Parmička Everettova

27.
Barbus oligolepis
Parmička perleťová

28.
Barbus pentazona pentazona
Parmička pětipruhá

29.
Barbus schuberti
Parmička Schubertova

30.
Barbus tetrazona
Parmička čtyřpruhá

31.
Barbus ticto
Parmička indická

32.
Barbus titteya
Parmička duhová

33.
Baryancistrus sp. L81
Krunýřovec sp. L81

34.
Beaufortia leveretti
Přísavka Leveretova

35.
Bedotia geayi
Gavůnek madagaskarský

36.
Betta imbellis
Bojovnice nebojovná

37.
Betta splendens
Bojovnice pestrá

38.
Boehlkea fredcochui
Tetra Fred-Cochuova

39.
Botia lohachata
Mřenka pákistánská

40.
Botia macracantha
Mřenka nádherná

41.
Botia striata
Mřenka proužkovaná

42.
Brachydanio albolineatus
Danio duhové

43.
Brachydanio rerio
Danio pruhované

44.
Brachygobius xanthozona
Hlavačka zlatopásá

45.
Brycinus longipinnis
Tetra dlohoploutvá

46.
Bunocephalus coracoideus
Pánvovec tmavý

47.
Carassius auratus
Karas stříbřitý

48.
Carnegiella strigata strigata
Sekernatka mramorová

49.
Cichlasoma citrinellum
Kančík citronový

50.
Cichlasoma dovii
Kančík Doviův

51.
Cichlasoma meeki
Kančík červenohrdlý

52.
Cichlasoma nigrofasciatum
Kančík příčnopruhý

53.
Colisa fasciata
Čichavec pruhovaný

54.
Colisa lalia
Čichavec zakrslý

55.
Colisa sota
Čichavec medový

56.
Colomesus psittacus
Čtverzubec papouškovitý

57.
Colossoma brachypomum
Tetra rostlinožravá

58.
Corydoras
Pancéřníčci

59.
Crenicara punctulata
Cichlida skvrnitá

60.
Cynolebias nigripinnis
Vějířovka černoploutvá

61.
Cyphotilapia frontosa
Tlamovec čelnatý

62.
Dermogenys pusillus
Polozobánka malajská

63.
Diapteron abacinum
Halančík modroskvrnný

64.
Distichodus sexfasciatus
Patetra šestipruhá

65.
Elassoma evergladei
Okounek trpasličí

66.
Enneacanthus obesus
Okounek olivový

67.
Epalzeorhynchus bicolor
Labeo červenoocasé

68.
Epalzeorhynchus frenatus
Labeo červenoploutvé

69.
Epalzeorhynchus kallopterus
Parmička krásnoploutvá

70.
Epiplatys dageti
Štikovec příčnopásý

71.
Eutropiellus buffei
Sumeček pruhovaný

72.
Farlowella acus
Krunýřovec jehlicovitý

73.
Formosiana tinkhami
Mřenka Tinkhamova

74.
Gambusia affinid holbrooki
Živorodka komáří

75.
Gnathonemus petersii
Rypoun Petersův

76.
Gymnocorymbus ternetzi
Tetra černá

77.
Gyrinocheilus aymomieri
Přísavka thajská

78.
Hasemania nana
Tetra měděná

79.
Helostoma temminckii
Čichavec líbající

80.
Hemichromis bimaculatus
Perlovka červená

81.
Hemigrammopetersius caudalis
Tetra lesklá

82.
Hemigrammus bleheri
Tetra Bleherova

83.
Hemigrammus caudovitatus
Tetra kosočtverečná

84.
Hemigrammus erythrozonus
Tetra žhavá

85.
Hemigrammus hyanuary
Neonka zelená

86.
Hemigrammus pulcher
Tetra skvělá

87.
Hemigrammus rodwayi
Tetra Rodwayova

88.
Hepsetus odoe
Tetra štikovitá

89.
Hoplosternum pectorale
Pancéřníček obrněný

90.
Hoplosternum thoracatum
Pancéřníček kropenatý

91.
Hypancistrus zebra
Krunýřovec zebra

92.
Hyphessobrycon bentosi bentosi
Tetra skvostná

93.
Hyphessobrycon bentosi rosaceus
Tetra skvostná červená

94.
Hyphessobrycon callistus
Tetra krvavá

95.
Hyphessobrycon erythrostigma
Tetra červenoskvrnná

96.
Hyphessobrycon flammeus
Tetra červená

97.
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Neonka černá

98.
Hyphessobrycon loretoensis
Tetra loretová

99.
Hyphessobrycon pulchripinnis
Tetra citronová

100.
Hyphessobrycon werneri
Tetra Wernerova

101.
Inpaichthys kerri
Tetra královská

102.
Iriatherina werneri
Gavůnek Wernerův

103.
Julidochromis ornatus
Cichlidka zdobená

104.
Kryptopterus bicirrhis
Sumec průsvitný

105.
Ladigesia roloffi
Tetra Roloffova

106.
Lamprologus sp. 'Daffodil'
Pestřenec sp. 'Daffodil'

107.
Lamprologus occelatus
Pestřenec ulitový

108.
Leptobotia mantschurica
Sekavec mandžuský

109.
Leuciscus idus
Jelec jesen

110.
Lucania goodei
Fundul Goodeův

111.
Macropodus opercularis
Rájovec dlohoplotvý

112.
Megalamphodus megalopterus
Fantom černý

113.
Megalamphodus sweglesi
Fantom červený

114.
Melanochromis auratus
Tlamovec pestrý

115.
Melanotaenia herbertaxelrodi
Gavůnek Herbertaxelrodův

116.
Melanotaenia lacustris
Gavůnek jezerní

117.
Melanotaenia macullochi
Gavůnek duhový

118.
Melanotaenia praecox
Gavůnek malý

119.
Metynnis maculatus
Tetra skvrnitá

120.
Microglanis iheringi
Anténovec Iheringův

121.
Moenkhausia pittieri
Tetra diamantová

122.
Moenkhausia sanctaefilomenae
Tetra paraguayská

123.
Monodactylus argenteus
Ostnáč stříbřitý

124.
Myleus rubripinnis rubripinnis
Piraňa červenoploutvá

125.
Myxocyprinus asiaticus asiaticus
Kaprovec čínský

126.
Nannobrycon eques
Šikmostojka černopruhá

127.
Nannostomus harrisoni
Drobnoústka Harrisonova

128.
Nannostomus trifasciatus
Drobnoústka třípruhá

129.
Nematobrycon lacortei
Tetra lacortova

130.
Nematobrycon palmeri
Tetra císařská

131.
Neolamprologus leleupi
Pestřenec zlatožlutý

132.
Neolamprologus signatus
Pestřenec žíhaný

133.
Nomorhamphus liemi liemi
Polozobánka celebeská

134.
Nothobranchius patrizii
Halančík červenoocasý

135.
Nothobranchius rachovi
Halančík Rachovův

136.
Osteoglossum bicirrhosum
Ostnojazyčnatec dvouvousý

137.
Otocinclus affinis
Krunýřovec jednopruhý

138.
Pachypanchax playfairy
Štikovec ozdobný

139.
Panaque nigrolineatus
Panak černopruhý

140.
Panaque suttoni
Panak modrooký

141.
Pangasius pangasius
Sumec lesklý

142.
Pantodon buchholzi
Motýlkovec africký

143.
Papiliochromus altispinosus
Cichlidka červenoploutvá

144.
Paracheirodon axelrodi
Neonka červená

145.
Paracheirodon innesi
Tetra neonová

146.
Paracyprichromis brieni
Cichlida Brienova

147.
Pecoltia vittata
Krunýřovec pruhovaný

148.
Pelvicachromis humilis
Pestřenec žlutý

149.
Pelvicachromis pulcher
Pestřenec červený

150.
Pelvicachromis roloffi
Pestřenec Roloffův

151.
Pelvicachromis subocellatus
Pestřenec západoafrický

152.
Pelvicachromis taeniatus
Pestřenec pruhovaný

153.
Periophthalmus barbarus
Lezec obojživelný

154.
Petitella georgiae
Tetra červenohlavá

155.
Phenacogrammus interruptus
Tetra konžská

156.
Pimelodus pictus
Anténovec barevný

157.
Poecilia melanogaster
Živorodka tříbarvá

158.
Poecilia perugiae
Živorodka haitská

159.
Poecilia reticulata
Živorodka duhová

160.
Poecilia sphenops
Živorodka ostrotlamá

161.
poecilia velifera
Živorodka velkoploutvá

162.
Polypterus ornatipinnis
Bichir zdobený

163.
Potamotrygon motoro
Trnucha skvrnitá

164.
Pristella maxillaris
Tetra průsvitná

165.
Procatopus similis
Štikovec nigerijský

166.
Pseudancistrus leopardus
Krunýřovec leopardí

167.
Pseudocrenilabrus nicholsi
Tlamovec Nicholsův

168.
Pseudomugil furcatus
Gavůnek vidloocasý

169.
Pseudomugil gertrudae
Gavůnek Getrudin

170.
Pseudosphromenus dayi
Rájovec červenoocasý

171.
Pseudotropheus lombardoi
Tlamovec Lombardův

172.
Pseudotropheus zebra
Tlamovec příčnopruhý

173.
Pterophyllum altum
Skalára vysoká

174.
Pterophyllum scalare
Skalára amazonská

175.
Pterygoplichthys gibbiceps
Krunýřovec velkoploutvý

176.
Rachoviscus crassiceps
Tetra nádherná

177.
Rasbora heteromorpha
Razbora klínoskvrnná

178.
Rasbora maculata
Razbora trpasličí

179.
Rasbora pauciperforata
Razbora červenopruhá

180.
Rhinogobius wui
Hlaváč wui

181.
Rineloricaria fallax
Krunýřovec štětinatý

182.
Rineloricaria sp. 'červená'
Krunýřovec sp. 'červený'

183.
Rivulus xiphidius
Halančíkovec modropásý

184.
Roloffia occidentalis
Halančík zlatý

185.
Scatophagus argus astromaculatus
Kaložrout skvrnitý

186.
Spaerichthys osphromenoides
Čichavec tmavohnědý

187.
Steatocranus tinanti
Hrbohlavec Tinantův

188.
Stigmatogobius sadanundio
Hlaváč sundský

189.
Sturisoma aureum
Krunýřovec zlatý

190.
Symphysodon aequifasciatus
Terčovec zelený

191.
Symphysodon discus
Terčovec pravý

192.
Synodontis angelicus
Peřovec andělský

193.
Synodontis nigriventris
Peřovec černobřichý

194.
Synodontis rebeli
Peřovec Rebelův

195.
Synodontis schoutedeni
Peřovec Schoutedenův

196.
Tanichthys albonubes
Kardinálka čínská

197.
Tateurndina ocellicaudata
Hlavačka pastelová

198.
Telmatherina ladigesi
Gavůnek celebeský

199.
Tetragonopterus argenteus
Tetra stříbřitá

200.
Tetraodon biocelatus
Čtverzubec Steindachnerův

201.
Thayeria boehlkei
Tetra křivopruhá

202.
Thoracocharax securis
Sekernatka stříbrná

203.
Trichogaster leeri
Čichavec perleťový

204.
Trichogaster trichopterus
Čichavec modrý

205.
Uaru amphiacanthoides
Cichlidka klínoskvrnná

206.
Xiphophorus helleri
Mečovka zelená

207.
Xiphophorus maculatus
Plata skvrnitá

208.
Xiphophorus variatus
Plata pestrá

209.
Zoogeneticus quitzeoensis
Živorodka sličná

210.
Gobiopterus chuno
Hlaváč sklovitý